O autorze Morfeusza 2001

Morfeusz - bóg sennych marzeń... Patron tego serwisu ;)W mitologii greckiej Morfeusz (gr. Μορφεύς Morpheus) był bogiem sennych marzeń. Postać o wielkiej mądrości, przynosił spokój i ukojenie... Jego ojcem był Hypnos, bóg snu. Morfeusz miał zdolność przybierania dowolnej postaci, ukazywał się w snach jako ukochana osoba. Jest patronem poniższego serwisu ;)

Autor serwisu jest lekarzem, specjalistą anestezjologii i intensywnej terapii pracującym na Oddziale Intensywnej Terapii i Anestezjologii wieloprofilowego szpitala w ... :)

Anestezjologią zajmuję się od 16 lat. Moim ulubionym obszarem anestezjologii są wszelkie znieczulenia miejscowe - wykonywane przy pomocy igły i strzykawki, stąd tak duża ilość miejsca, które zajmują w tym serwisie. Szczególną sympatią darzę znieczulenie zewnątrzoponowe oraz wszelkiego rodzaju znieczulenia złożone, dające po zabiegu pełną kontrolę nad bólem pooperacyjnym.

Chory jestem, kiedy widzę, że pacjent po zabiegu operacyjnym nie ma zapewnionej odpowiedniej opieki, a zwłaszcza kiedy cierpi z powodu bólu pooperacyjnego. Nie uznaję również wmawiania pacjentkom stwierdzeń typu: "poród musi boleć..." - jestem za pełnym upowszechnieniem i popularyzacją zewnątrzoponowego znieczulenia porodu.

Początki serwisu sięgają wiosny 2000 roku. Kilka miesięcy zajęło mi zapoznanie się z regułami, które rządzą funkcjonowaniem serwerów w Internecie. Tworzenie tego serwisu zaczynałem praktycznie od zera - umiałem jedynie odpalić Internet Explorera i przeczytać e-maila ze swojej skrzynki ;) Serwis wystartował we wrześniu 2000 roku. Nieustająco jest doskonalony pod względem technicznym i merytorycznym; przy jego redagowaniu zostały wykorzystane takie narzędzia, jak: Front Page, Gliffy Online, EDGE Diagrammer, Flash 5.0, tsWebEditor, Amaya.

W poniższym serwisie postarałem się umieścić jedynie podstawowe informacje dotyczące najczęściej wykonywanych znieczuleń i zabiegów operacyjnych - z całą pewnością nie zawiera on całości wiedzy anestezjologicznej.

Przypominam: pamiętaj Szanowny Internauto(-tko) o tym, aby przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji zawsze skontaktować się z anestezjologiem, który będzie Cię znieczulał, lub z Twoim lekarzem prowadzącym!!! Twoim prawem jest uzyskać wszelkie informacje dotyczące planowanego postępowania medycznego względem Twojej osoby!

Nowość! Porozmawiaj z autorem Morfeusza na Skype lub na Gadu-Gadu!